Imieninki , ważne daty

Prezent

Mamy następujących solenizantów: Mariusza, Melanii, Sylwestra w dniuWtorek


Kalendarz

Wydarzyło się:

  • 1589 - Decyzja o budowie więzienia w Amsterdamie
  • 1669 - Wybór Michała Korybuta Wiśniowieckiego na króla Polski

Afera dotycząca szkła w kaszkach Nestle

Kaszki Nestle to bardzo popularne produkty spożywcze dla dzieci, które są kupowane przez wiele osób zarówno w naszym kraju, jak i zagranicą. Jakiś czas temu miał jednak miejsce nieprzyjemny incydent, który wywołał spore zamieszanie i mógł odbić się na opinii Nestle. Całe zamieszanie dotyczyło sprawy szkła w bananowych kaszkach Nestle.

szkło w kaszkach

Foto: reklamofil.pl

Zapewne ta sprawa nie przyjęłaby…

Zapewne ta sprawa nie przyjęłaby takiego obrotu, gdyby nie fakt, że informacja trafiła do sieci. Ale po kolei. We Francji pewna klientka zgłosiła, że w zakupionej przez siebie kaszce Nestle znalazła kawałki szkła. Informacja ta została niezwłocznie sprawdzona i szybko ustalono, iż do sprzedaży trafiła wadliwa seria, którą też natychmiast wycofano (tutaj nestle.netpr.pl). Ponadto każdy klient mógł zadzwonić pod darmową infolinię w razie jakichś pytań. Jednak informacja pojawiła się także na Facebooku. Początkowo owa kobieta chciała jedynie w ten sposób ostrzec swoich znajomych, którzy również kupują kaszki Nestle.

szkło w nestle

Foto: p1.biztok.pl

Niestety, wiadomość została powielona także…

Niestety, wiadomość została powielona także przez inne osoby i trafiła do Polski. Tutaj nikt nie starał się sprawdzić, czy jest ona prawdziwa, po prostu powtarzano, że w kaszkach Nestle znajduje się szkło, wywołując niemałe zamieszanie wokół tej sprawy. Firma Nestle bardzo starała się ukrócić te plotki, wyjaśniając, że nie ma się czego obawiać, jednak internautów bardzo trudno było opanować. Ludzie rozmawiali o tym na forach i blogach internetowych. Minęło sporo czasu, zanim większość osób się uspokoiła, a ta afera przycichła. Nestle udało się nie stracić zaufania klientów i przekonać ich, że był to jeden incydent.

szkło w nestle

Foto: k.portalspozywczy.pl

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>